| Astra Kobiet

Najlepsze krótkie metraże 2023: Warszawska Szkoła Filmowa. | ASTRA Kobiet

3 krótkie metraże – 3 historie o kobietach – wszystkie 3 wyreżyserowane przez kobiety – wszystkie 3 czułe, wzruszające i słodko-gorzkie – wszystkie z ostatniego konkursu filmów krótkometrażowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

DO RAJU

Siedemnastoletnia Mila wegetuje w cieniu przemytniczej rodziny. Sens jej egzystencji wyznacza ilość przeszmuglowanych papierosów i wódki.

Zmęczona byciem zombie za życia, postanawia… skończyć ze sobą. Wszystko się komplikuje, gdy na drodze do raju nieoczekiwanie wyrasta syryjski uchodźca.

 

 

TE CHOLERNE PEONIE

Rita ma dwadzieścia cztery lata i nigdy nie przeżyła orgazmu. Postanawia to zmienić do swoich dwudziestych piątych urodzin, które są za miesiąc.

Do wyznaczonego dnia coraz bliżej, a orgazm nie nadchodzi. Okazuje się jednak, że Rita odnajdzie to, czego szuka, w najmniej oczekiwanym przez nią miejscu i momencie.

 

MOJE STARE

Po 50 latach Zofia i Ania postanawiają wyruszyć w ostatnią wspólną podróż, żeby zawalczyć o dawne uczucie.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że poszukuje ich spanikowana córka Ani, która uważa, że jakaś obca kobieta porwała jej matkę…

W główne role wcieliły się legendy polskiego kina: Dorota Pomykała i Dorota Stalińska.

 

Przed seansem, o 18:30  zapraszamy do Saloniku na Spektakl opowieści „Kobieta waleczna” – Kino Astra | Oborniki Śląskie

Zapraszamy do magicznego świata opowiadanych na żywo historii. To niezwykłe spotkanie ze słowiańskimi opowieściami o kobietach – ich mądrości, delikatności, ale również odwadze, wytrwałości, sprycie i sile miłości. A kto lepiej przekaże losy słowiańskich bohaterek, jeśli nie kobieta? Alia Kubicz to wrocławska opowiadaczka, specjalizująca się w folklorze wschodniosłowiańskim, trenerka bajkoterapii, filolożka, prezeska Fundacji Fabuła, członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, marzycielka i podróżniczka. Fascynują ją opowieści głębokie, pełne mądrości i życiowych prawd na tematy szczęścia, miłości i losu.

Podczas spektaklu opowieści usłyszycie historie polskie, słowackie oraz z kresów wschodnich, które poruszają zarówno serca, jak i umysły. Opowieściom będą towarzyszyć ilustracje dźwiękowe oraz tradycyjne piosenki w wykonaniu opowiadaczki.

Zapraszamy do magicznego świata opowieści…