Astra Kobiet

Astra Kobiet to Kino kobiecym okiem. Cykl tworzą kobiety ale zapraszają wszystkich, nie zależnie od płci. łączymy warsztaty, prelekcje itp z seansem filmowym.

Jeżeli doskwiera Ci otaczająca Cię rzeczywistość. Czujesz niezgodę albo dyskomfort widząc i doświadczając różnych sytuacji. Chcesz wyrazić swoją opinię, ale powstrzymujesz się (z obawy przed krytyką, z niepewności, nie widząc przestrzeni dla swojego zdania). Chcesz mówić głośno, ale głos więźnie w gardle. Masz w sobie mnóstwo niezadanych pytań, albo zadajesz pytania, ale nie dostajesz odpowiedzi. Jesteś Kobietą. Zapraszamy na Kobiece Spotkania w Astrze. Jest to cykliczny projekt dla kobiet, które spotykają się przed seansem filmowym aby porozmawiać, być ze sobą w kontakcie, uczyć się, wspierać, poznawać. W akceptacji i otwartości. Popracujemy warsztatowo, nauczymy się nowych umiejętności. Porozmawiamy o „cnotach niewieścich”, o naszej sile i słabości, o roli kobiety we współczesnym świecie, o komunikacji bez przemocy, o wpędzaniu w poczucie winy, o manipulacjach. A potem pójdziemy na film        Astrę Kobiet tworzymy razem z AnnA Kazakow

Nazywam się Anna Kazakow, jestem trenerką, coachem i…..kinomanką. Potrafię zapomnieć o przywiezieniu słoików mojej Mamie, ale pamiętam doskonale, ile lat miała Natalie Portman, kiedy zagrała Matyldę w Leonie Zawodowcu, o czym marzyła 17-letnia Charlize Theron i dlaczego została aktorką i producentką. Odróżniam Winonę Rider od Keiry Knightley. Wiem też, kto będzie następnym Bondem. Jestem fanką kina akcji oraz przygód superbohaterów i fascynuje mnie kino kobiecie, którego sztandarowym tytułem nie jest „50 twarzy Greya” ani saga „Zmierzch”. A co to jest kobiece kino, jaka jest rola kobiet we współczesnym świecie, co dla nas oznacza poświęcenie i ile jesteśmy w stanie poświęcić? – na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas inauguracji „Kobiecego Kina” właśnie.