| Astra Kobiet

Ema

Ema

Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie.
Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

reżyseria Pablo Larraín
gatunek Dramat
produkcja Chile

 

17 października spotkajmy się na projekcji filmu „Ema”. Zapraszamy Państwa na prelekcję przed seansem i dyskusję po jego zakończeniu, poprowadzi je Anna Kazakow która pisze o sobie

„…jestem trenerką, coachem i…..kinomanką. Potrafię zapomnieć o przywiezieniu słoików mojej Mamie, ale pamiętam doskonale, ile lat miała Natalie Portman, kiedy zagrała Matyldę w Leonie Zawodowcu, o czym marzyła 17-letnia Charlize Theron i dlaczego została aktorką i producentką. Odróżniam Winonę Rider od Keiry Knightley. Wiem też, kto będzie następnym Bondem. Jestem fanką kina akcji oraz przygód superbohaterów i fascynuje mnie kino kobiecie, którego sztandarowym tytułem nie jest „50 twarzy Greya” ani saga „Zmierzch”. A co to jest kobiece kino, jaka jest rola kobiet we współczesnym świecie, co dla nas oznacza poświęcenie i ile jesteśmy w stanie poświęcić? – na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas inauguracji „Kobiecego Kina” właśnie.

Chciałabym, aby to pierwsze spotkanie otworzyło nam wspólną przestrzeń do twórczych dyskusji, do stawiania trudnych pytań poszukiwania odpowiedzi. Do przyglądania się zjawiskom codziennym w niecodziennym ujęciu, do uczenia się, wspierania i rozwoju w zacnym kobiecym gronie.”