| Astra Kobiet

ASTRA KOBIET zaprasza na film CÓRKA

W programie:

– Kiermasz rękodzieła naszych obornickich artystek,  w holu Kina Astra. Zapraszamy od godziny 16:00

– Warsztaty dla kobiet –  które poprowadzi Anna Kazakow. Matki i córki Podobno nie ma trudniejszej relacji niż matka i córka. Kochamy, drżymy o bezpieczeństwo, chcemy jak najlepiej….. a wychodzi całkiem inaczej. Córki od nas uciekają, nie słuchają, robią po swojemu i na dodatek często czują się niekochane i nieakceptowane. Jak zatem zbudować relację, która zaprocentuje na całe życie, jak nie przekraczać granic, jak mądrze kochać i wspierać zostawiając przestrzeń na popełnianie błędów? Jak dawać siłę i towarzyszyć w dorastaniu? O tym będziemy rozmawiały na najbliższym warsztacie.

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej Kina Astra od godziny 18:00 do 19:30. Udział w nich jest bezpłatny, prosimy jednak o potwierdzenie swojej obecności,  mailowo pod adresem kino@kinoastra.pl bądź telefonicznie pod nr 519 424 201.

– Seans filmu CÓRKA – to spektakularny debiut reżyserski Maggie Gyllenhaal, oparty na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante (nominacja do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany). Leda (laureatka Oscara Olivia Colman i nominacja za rolę w „Córce”) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć. Nominowany do trzech Oscarów film Maggie Gyllenhaal to jeden z najbardziej prowokujących filmów ostatnich lat. Reżyserka nie boi się zadawać niełatwych pytań o istotę macierzyństwa i jego wpływu na życie kobiety. Czy kobieta może nie posiadać instynktu macierzyńskiego? Czy jeśli nie stawia dzieci na pierwszym miejscu, ponad karierę i własne ambicje, czyni to z niej złą matkę? I wreszcie – „Czy bycie matką musi być pracą na cały etat? A jeśli praca nie daje satysfakcji i spełnienia, czy można ją po prostu rzucić?”, jak czytamy w jednej z recenzji. Efektem jest niezwykły dramat psychologiczny, który chwyta za serce już w pierwszych minutach, by nie puścić aż do napisów końcowych.

Seans jest bezpłatny, dzięki firmie TechniSat, która jest sponsorem wydarzenia. Obowiązuje rezerwacja miejsc, mailowa kino@kinoastra.pl, bądź tel pod nr 519 424 201. 

Razem mamy moc i dlatego  postanowiłyśmy nasze spotkanie połączyć z pomaganiem!  W tych trudnych czasach, kiedy nasze myśli kierujemy w stronę Ukrainy, nie możemy zapomnieć również o naszych najbliższych. Dlatego tym razem prowadzimy zbiórkę dla Igi Szymoniak – 8 letniej Oborniczanki, która od urodzenia ma w życiu ciężko. Zbiera na operacje bioder, która pozwoli jej żyć bez bólu.Inga Szymoniak – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl Jest jedna z nas: młodą, obornicka Kobietą. I pamiętajcie dla niej liczy się KAŻDY grosz!

Astrę Kobiet tworzą Kobiety, ale zapraszamy wszystkich!