| Astra Kobiet

Astra Kobiet zaprasza na film OSTATNI POJEDYNEK 20 listopada o godz. 20:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Astry Kobiet.

W programie:

– Kiermasz rękodzieła naszych obornickich artystek,  w holu Kina Astra. Zapraszamy od godziny 16:00

– Warsztaty dla kobiet –  które poprowadzi Anna Kazakow.  Tematem warsztatów będzie – Komunikacja. Zapomnijmy o „Gdybyś mnie kochał to byś wiedział” czyli jak zmienić nawyki i zacząć się komunikować otwarcie i wprost.Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej Kina Astra od godziny 18:00 do 19:30. Udział w nich jest bezpłatny, prosimy jednak o potwierdzenie swojej obecności,  mailowo pod adresem kino@kinoastra.pl bądź telefonicznie pod nr 519 424 201.

– Seans filmu OSTATNI POJEDYNEK O GODZ. 20:00Twentieth Century Studios oraz filmowy wizjoner Ridley Scott przedstawiają „Ostatni pojedynek”, wciągającą opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym. Fundamentem fabuły jest prawdziwa historia ostatniego „pojedynku sądowego”, jaki odbył się we Francji w 1386 roku. Rycerz Jean de Carrouges (Matt Damon) oskarżył giermka Jacquesa Le Grisa (Adam Driver) o gwałt na swojej żonie, Marguerite (Jodie Comer). Panowie postanowili rozstrzygnąć kwestię, wypruwając sobie flaki ostrymi narzędziami. Dziś pewnie przerzucaliby się inwektywami na Twitterze i Scott celuje właśnie w tę analogię. Średniowieczny kostium pozwala znacząco wyostrzyć konflikt i podbić stawkę (w grę wchodzi m.in. groźba dosłownego spalenia Marguerite na stosie), ale temat jest jak najbardziej aktualny.

 

Seans jest bezpłatny, dzięki firmie TechniSat, która jest sponsorem wydarzenia. Obowiązuje rezerwacja miejsc, mailowa kino@kinoastra.pl, bądź tel pod nr 519 424 201. 

Astrę Kobiet tworzą Kobiety, ale zapraszamy wszystkich!