| Dokument w Astrze

Marcin „z lasu” Kostrzyński – pokaz filmowy oraz spotkanie autorskie

Marcin Kostrzyński (ur. 1970 r. w Górznie) – leśnik, dziennikarz, filmowiec, obserwator przyrody, były myśliwy[1].
Przez wiele lat swojego życia był aktywnie polującym myśliwym, jednak po swoich doświadczeniach związanych z łowiectwem postanowił porzucić to zajęcie. Broń myśliwską zamienił na aparat fotograficzny i kamerę.
Pracę z kamerą jako operator zaczął od 1994 roku, od tego momentu był również prowadzącym programy o tematyce przyrodniczej, jest współautorem filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży takich jak: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie.
Za filmy w cyklu Dzika Polska wraz z innymi twórcami otrzymał Nagrodę Popularyzator Nauki, Puchar Prezydenta RP, GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie w 2008 roku oraz GRAND PRIX X Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM.
Obecnie prowadzi kanał na YouTube pt. Marcin z lasu, na którym zamieszcza filmy przyrodnicze dla dzieci i dorosłych: Przyrodyjka, Za kamerą oraz Ekoblabla.
Podczas spotkania autor wyświetli wyjątkowe filmy, odpowie na Wasze pytanie, a w książkach zamieści specjalną dedykację!
Zapraszamy dorosłych i dzieci!
30.01.2023 godz. 19:00 – Kino Astra
Wstęp: 10,-/os (do puszki)