| Astra Kobiet

HOURIA- Astra Kobiet

10 czerwca zapraszamy do Kina Astra na ostatnie spotkanie przed wakacjami z cyklu ASTRA KOBIET.
Będzie to spotkanie obfitujące w wydarzenia!
👉17:00 – Spontańce – warsztaty z tańca intuicyjnego dla kobiet
Taniec nie jest tylko pięknym widowiskiem. To dostępna dla każdej z nas forma czerpania przyjemności z ruchu i wyrażania siebie. Nie musisz tańczyć baletu, aby poczuć się tancerką.
Zapraszam na warsztat tańca intuicyjnego dla kobiet, podczas którego będziemy odkrywać spontaniczność w ruchu bez narzuconej formy czy nauki kroków. Dzięki ćwiczeniom poświęconym świadomości ciała poszukamy nowych połączeń w ciele, które przełożymy na improwizację w ruchu. Będziemy posługiwać się metaforą, słowem i obrazem.
Doświadczenie nie wymaga umiejętności tanecznych, ani przygotowania.
Temat spotkania: moje ciało w przestrzeni.
Warsztaty poprowadzi Maria Mery Skubis – choreoterapeutka, inspiruje do zmiany poprzez taniec. Pracuje od 14 lat z ludźmi w obszarze ruchu i edukacji. Jest m.in. absolwentką kursu technik terapii tańcem i analizy ruchu, a także choreoterapii jako metody odreagowania napięć w ciele. Praktykuje hawajską metodę pracy z ciałem Lomi Lomi Nui.
Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje rezerwacja miejsc kino@kinoastra.pl
👉19:00Spotaknie autorskie z Joanna Kowalczyk-
oborniczanką, autorka książki „Dotknąć kobiecej mocy”. Spotkanie odbędzie się w Saloniku. Wstęp wolny.
👉20:15 Pokaz filmu HOURIA -Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala.
Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.
Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.


Bilety w promocyjnej cenie 10 zł dostępne na www.kinoastra.pl/repertuar i na godzinę przed seansem w kasie kina.
Zapraszamy!
Astrę Kobiet, tworzą kobiety ale zapraszają wszystkich, niezależnie od płci!