Wieczór Lisztowski. Recital pianistyczny ROMANA SALYUTOVA.

 

22 września 2022, godz 18 30

Słowo o muzyce i prowadzenie koncertu – Juliusz Adamowski

Roman Salyutow (Rosja / Niemcy) – pianista, dyrygent, muzykolog i organizator wydarzeń muzycznych urodził się w 1984 roku w Leningradzie.

 

Jest absolwentem Państwowego Konserwatorium im. M. Rimskiego Korsakowa w Sankt Petersburgu (dyplom z wyróżnieniem w 2008 r.) oraz Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem w 2010 r). Doktorat w zakresie muzykologii uzyskał w 2011 roku na Uniwersytecie w Paderborn.

 

Jego bogata działalność artystyczna obejmuje występy solistyczne, kameralne i symfoniczne na terenie wielu krajów Europy, USA, Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Dysponuje ogromnym repertuarem pianistycznym składadającym się z około 400 utworów ponad 40 kompozytorów od epoki baroku do współczesności oraz obszernym repertuarem dyrygenckim. Jego dysertacja doktorska dotyczyła twórczości fortepianowej Césara Francka. Jest również autorem wielu innych prac poświęconych twórczości fortepianowej i sztuce pianistycznej XIX i XX wieku. Był wykładowcą uniwersytetów w Dortmundzie i w Paderborn.

 

Roman Salyutov jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym festiwali muzycznych na terenie Niemiec (np. „Bensberger Konzerte“, festiwalu dla uczczenia 25-lecia zjednoczenia Niemiec i pierwszego w świecie festiwalu poświęconego twórczości Maxa Brucha). Jest też dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej w Bergisch Gladbach.

Salonik:

WIECZÓR LISZTOWSKI pt. „Muzyczny bukiet”

  To koncert utrzymany w pogodnym nastroju. Na  jego bardzo bogaty  program składają się popularne arie i duety operowe i operetkowe, pieśni oraz utwory fortepianowe czternastu kompozytorów (między innymi Mozarta,…

Koncert Henry No Hurry!

Jeden samochód, kilka instrumentów. Bez pośpiechu, bez oczekiwań. Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”. Raz Henry a raz Harry.

Spotkanie muzyczne dla Maluszków

Koncert z okazji jubileuszu 35- lecia TIFL Z recitalem fortepianowym wystąpi S...

SOFYA GULYAK należy obecnie do najwybitniejszych pianistek świata. Początkiem międzynarodowej kariery koncertowej artystki był spektakularny sukces w 2009 r. w na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds (Anglia), gdzie otrzymała…