Wieczór Lisztowski. Recital pianistyczny ROMANA SALYUTOVA.

 

22 września 2022, godz 18 30

Słowo o muzyce i prowadzenie koncertu – Juliusz Adamowski

Roman Salyutow (Rosja / Niemcy) – pianista, dyrygent, muzykolog i organizator wydarzeń muzycznych urodził się w 1984 roku w Leningradzie.

 

Jest absolwentem Państwowego Konserwatorium im. M. Rimskiego Korsakowa w Sankt Petersburgu (dyplom z wyróżnieniem w 2008 r.) oraz Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem w 2010 r). Doktorat w zakresie muzykologii uzyskał w 2011 roku na Uniwersytecie w Paderborn.

 

Jego bogata działalność artystyczna obejmuje występy solistyczne, kameralne i symfoniczne na terenie wielu krajów Europy, USA, Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Dysponuje ogromnym repertuarem pianistycznym składadającym się z około 400 utworów ponad 40 kompozytorów od epoki baroku do współczesności oraz obszernym repertuarem dyrygenckim. Jego dysertacja doktorska dotyczyła twórczości fortepianowej Césara Francka. Jest również autorem wielu innych prac poświęconych twórczości fortepianowej i sztuce pianistycznej XIX i XX wieku. Był wykładowcą uniwersytetów w Dortmundzie i w Paderborn.

 

Roman Salyutov jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym festiwali muzycznych na terenie Niemiec (np. „Bensberger Konzerte“, festiwalu dla uczczenia 25-lecia zjednoczenia Niemiec i pierwszego w świecie festiwalu poświęconego twórczości Maxa Brucha). Jest też dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej w Bergisch Gladbach.

Wieczór Lisztowski

czwartek, 23 lutego

19:00 | 32/32

Salonik

23.02.2023 19:00

Miejsc: 32

Wolnych: 32

Kliknij, by kupić lub zarezerwować bilet.

Salonik:

 Follow Rivers 09.02.2023 czwartek godz. 19.00

To indie folkowe małżeństwo (Patrycja i Krzysztof). Razem z nietuzinkowym i ciepłym wokalem oraz gitarą zarówno akustyczną jak i elektryczną, tworzą domowy klimat, przy którym…

Luty w Saloniku

KONCERT KOLĘD pt.„O Gwiazdo Betlejemska”

05.01.2023 godz.19 SALONIK (1 piętro) w wykonaniu Pawła Wenderskiego – śpiew oraz Mieczysława Dąbrowskiego – piano, gitara Obdarzony głosem, który wzrusza i fascynuje. Doskonale i z lekkością, przemienia klasyczne kolędy, w małe…

POSTMAN 1 grudnia 2022 godz. 19:00/ Salonik

  Postman Postman, a właściwie Kostiantyn Pochtar, co po ukraińsku oznacza ni mniej ni więcej a Kostiantyn Listonosz, jest ukraińskim muzykiem, multiinstrumentalistą i songwriterem. Swoje życie dzieli między Kijów i Wrocław….