Koncert PIOTRA PADUSZYŃSKIEGO. 28 września 2022, (wyjątkowo w środę) o godz 18 30

Kompozytor i pianista tworzącego muzykę filmową i ilustracyjną.

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wystąpi dla nas pianista i kompozytor młodego pokolenia – Piotr Paduszyński. 

Premierowo usłyszymy twórczość z solowej, debiutanckiej płyty „Prześwit”, która została zarejestrowana w studio Leszka Możdżera. Po wydaniu albumu Piotr został laureatem 13. plebiscytu WARTO organizowanego przez Gazetę Wyborczą.

Piotr Paduszyński tworzy utwory wpisujące się w ramy muzyki filmowej oraz ilustracyjnej. Od 2016 roku jest związany z Wrocławiem, gdzie oprócz solowego projektu współtworzy zespół Älskar. Jest Laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile, na którym otrzymał również nagrodę specjalną za własną kompozycję. 

Utwory z płyty „Prześwit” zostały zagrane w większości rozgłośni radiowych Polskiego Radia, jak również na antenach rozgłośni internetowych takich jak Radio Nowy Świat, Radiospacja czy zagraniczna stacja neoFM.

Salonik:

 Follow Rivers 09.02.2023 czwartek godz. 19.00

To indie folkowe małżeństwo (Patrycja i Krzysztof). Razem z nietuzinkowym i ciepłym wokalem oraz gitarą zarówno akustyczną jak i elektryczną, tworzą domowy klimat, przy którym…

Luty w Saloniku

KONCERT KOLĘD pt.„O Gwiazdo Betlejemska”

05.01.2023 godz.19 SALONIK (1 piętro) w wykonaniu Pawła Wenderskiego – śpiew oraz Mieczysława Dąbrowskiego – piano, gitara Obdarzony głosem, który wzrusza i fascynuje. Doskonale i z lekkością, przemienia klasyczne kolędy, w małe…

POSTMAN 1 grudnia 2022 godz. 19:00/ Salonik

  Postman Postman, a właściwie Kostiantyn Pochtar, co po ukraińsku oznacza ni mniej ni więcej a Kostiantyn Listonosz, jest ukraińskim muzykiem, multiinstrumentalistą i songwriterem. Swoje życie dzieli między Kijów i Wrocław….