Koncert PIOTRA PADUSZYŃSKIEGO. 28 września 2022, (wyjątkowo w środę) o godz 18 30

Kompozytor i pianista tworzącego muzykę filmową i ilustracyjną.

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wystąpi dla nas pianista i kompozytor młodego pokolenia – Piotr Paduszyński. 

Premierowo usłyszymy twórczość z solowej, debiutanckiej płyty „Prześwit”, która została zarejestrowana w studio Leszka Możdżera. Po wydaniu albumu Piotr został laureatem 13. plebiscytu WARTO organizowanego przez Gazetę Wyborczą.

Piotr Paduszyński tworzy utwory wpisujące się w ramy muzyki filmowej oraz ilustracyjnej. Od 2016 roku jest związany z Wrocławiem, gdzie oprócz solowego projektu współtworzy zespół Älskar. Jest Laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile, na którym otrzymał również nagrodę specjalną za własną kompozycję. 

Utwory z płyty „Prześwit” zostały zagrane w większości rozgłośni radiowych Polskiego Radia, jak również na antenach rozgłośni internetowych takich jak Radio Nowy Świat, Radiospacja czy zagraniczna stacja neoFM.

Salonik:

WIECZÓR LISZTOWSKI pt. „Muzyczny bukiet”

  To koncert utrzymany w pogodnym nastroju. Na  jego bardzo bogaty  program składają się popularne arie i duety operowe i operetkowe, pieśni oraz utwory fortepianowe czternastu kompozytorów (między innymi Mozarta,…

Koncert Henry No Hurry!

Jeden samochód, kilka instrumentów. Bez pośpiechu, bez oczekiwań. Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”. Raz Henry a raz Harry.

Spotkanie muzyczne dla Maluszków

Koncert z okazji jubileuszu 35- lecia TIFL Z recitalem fortepianowym wystąpi S...

SOFYA GULYAK należy obecnie do najwybitniejszych pianistek świata. Początkiem międzynarodowej kariery koncertowej artystki był spektakularny sukces w 2009 r. w na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds (Anglia), gdzie otrzymała…