Koncert Joao de Sousa- 25.11.2021 godz 18 30

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem cenionym na polskiej scenie muzycznej. Artysta pochodzi z Porto w Portugalii. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem oraz world music, swobodnie oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce MPB (música popular brasileira), fado, i lo-fi – przekształcając ich elementy na własny język muzyczny. 

João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, Dorotą Miśkiewicz i wielu innych. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Leopoldinum we Wrocławiu. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumy Siesta Marcina Kydryńskiego. Ma na koncie 3 autorskie plyty (Luta, 2016), (Ideal, 2018) i (Furacão, 2021). Jeszcze w 2021 wydał z Bastarda Trio płyta Fado z utworami śpiewanych przez największa diva fado, Amália Rodrigues. W swoim repertuarze João ma również niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki – Komedy, Warsa, Koniecznego oraz takich międzynarodowych przebojów, jak Porque te vas czy Chorando Se Foi (Lambada).

Salonik:

Koncert „Ballady podszyte poezją” 23.03.2023 czwartek, godz. 19 00

Grupa SOBIE a MUZOM to powstały pod koniec 2022 roku akustyczny skład, który…

WIECZÓR LISZTOWSKI pt.”Wiosenny koncert 2” 16.03.2023, czwartek, godz.19.00

Wystąpią: Izabela Hayduk -Hawrylak -fortepian Tomasz Rudnicki – bas, baryton Marek Szymański – flet Autorskie słowo o muzyce – Juliusz Adamowski W programie utwory: H. Berlioza, C. Chaminade, W.A. Mozarta, F. Schuberta, C.Chaminade, G….

 Follow Rivers 09.02.2023 czwartek godz. 19.00

To indie folkowe małżeństwo (Patrycja i Krzysztof). Razem z nietuzinkowym i ciepłym wokalem oraz gitarą zarówno akustyczną jak i elektryczną, tworzą domowy klimat, przy którym…

Luty w Saloniku