Koncert Joao de Sousa- 25.11.2021 godz 18 30

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem cenionym na polskiej scenie muzycznej. Artysta pochodzi z Porto w Portugalii. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem oraz world music, swobodnie oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce MPB (música popular brasileira), fado, i lo-fi – przekształcając ich elementy na własny język muzyczny. 

João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, Dorotą Miśkiewicz i wielu innych. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Leopoldinum we Wrocławiu. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumy Siesta Marcina Kydryńskiego. Ma na koncie 3 autorskie plyty (Luta, 2016), (Ideal, 2018) i (Furacão, 2021). Jeszcze w 2021 wydał z Bastarda Trio płyta Fado z utworami śpiewanych przez największa diva fado, Amália Rodrigues. W swoim repertuarze João ma również niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki – Komedy, Warsa, Koniecznego oraz takich międzynarodowych przebojów, jak Porque te vas czy Chorando Se Foi (Lambada).

Salonik:

WIECZÓR LISZTOWSKI pt. „Muzyczny bukiet”

  To koncert utrzymany w pogodnym nastroju. Na  jego bardzo bogaty  program składają się popularne arie i duety operowe i operetkowe, pieśni oraz utwory fortepianowe czternastu kompozytorów (między innymi Mozarta,…

Koncert Henry No Hurry!

Jeden samochód, kilka instrumentów. Bez pośpiechu, bez oczekiwań. Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”. Raz Henry a raz Harry.

Spotkanie muzyczne dla Maluszków

Koncert z okazji jubileuszu 35- lecia TIFL Z recitalem fortepianowym wystąpi S...

SOFYA GULYAK należy obecnie do najwybitniejszych pianistek świata. Początkiem międzynarodowej kariery koncertowej artystki był spektakularny sukces w 2009 r. w na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds (Anglia), gdzie otrzymała…