Pokaz Filmu FILIP i spotaknie z reżyserem MICHAŁEM KWIECIŃSKIM

W KINIE ASTRA 4 MARCA O 18:00

MICHAŁ KWIECIŃSKI – Jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów i reżyserów w Polsce. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Założyciel domu produkcyjnego Akson Studio.
Jest producentem dziesiątek seriali i filmów jak m.in. nominowany do Oscara film Andrzeja WajdyKatyń” oraz głośne „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy.
Wśród dzieł w reżyserii Michała Kwiecińskiego można znaleźć tak popularne tytuły jak: „Biała sukienka„, „Statyści„, „Jutro idziemy do kina„, „Bodo” czy „Miłość jest wszystkim„.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki za reżyserię spektaklu „Krawiec” S. Mrożka. Laureat Orła w kategorii najlepszy producent za film „Kroniki domowe„. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Na spotkanie zapraszamy po projekcji najnowszego filmu w jego reżyserii FILIP -Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart…